NAUJIENOS

„Sirenos“ kviečia kalbėtis

Kategorija:

Šį savaitgalį, po Ivo van Hoves spektaklio „The Fountainhead“ vyko pirmasis „Sirenų“ klubo susitikimas su žiūrovais. Architektas ir semiotikas Justinas Dūdėnas kalbino spektaklio aktorius – trijų pagrindinių spektaklio veikėjų vyrų Howardo Roarko, Peterio Keatingo ir Gailo Wynando vaidmenis sukūrusius Ramsey‘į Nasrą, Ausą Greidanusą jaunesnįjį ir Hansą Keatingą.

Nepaisant puspenktos valandos trukmės spektaklio bei ankstyvo rytinio skrydžio, užuot iškart skubėję ilsėtis, olandai akimirką paskyrė ir stebinančiai gausiai susirinkusiai žiūrovų auditorijai, kurioje matėsi ne vienas architektūros sferos atstovas. Auditorija buvo ypatingai gyva ir vertinanti trumpą olandų jai paskirtą laiką, tad klausimų gausa pasipylė vos prasidėjus pokalbiui.

Kaip teigia viena iš „Sirenų“ komandos narių, festivalio klubą koordinuojanti Viktorija Ivanova, „Džiaugiamės, jog festivalis sukviečia kultūra besidominčius žmones, ne vien pasyviai sėdinčius teatro kėdėse, bet ir aktyviai dalyvaujančius teatro gyvenime – savo klausimais diskusijose, komentarais po spektaklių, pastebėjimais laiškuose, tekstais spaudoje ir įvairiomis kitomis formomis“.

Šiandien, rugsėjo 29 d., po Kirsten Dehlholm ir danų trupės „Hotel Pro Forma“ spektaklio, apie 21 val. į Menų spaustuvės kavinę kvies antrasis festivalio klubo renginys – susitikimas su režisiere ir aktoriumi Johannesu Lilleøre, moderuojamas literatūros ekspertės ir vertėjos Gabrielės Gailiūtės.

Rytoj, rugsėjo 30 d. 18 val., Prancūzų institute, bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija, vyks prancūzų režisierės Ariane‘os Mnouchkine‘os filmo „Moljeras“ pristatymas (subtitrai anglų k., I dalis). Filmą pristatys į Lietuvą pakviestas teatro specialistas Patrice‘as Pavis, buvęs l’Ecole normale supérieure mokinys, ilgą laiką dėstęs Paris 8 universitete, o šiandien dirbantis Kento universiteto Kenterberyje Menų mokykloje, keliolikos knygų apie teatrą autorius, iš kurių „Teatro žodynas“ yra išverstas į daugiau nei 30 kalbų.

Spalio 1 d. festivalio organizatoriai kviečia 12 val. papietauti Menų spaustuvės kavinėje, o bepietaujant susipažinti su jaunaisiais nepriklausomo rusų teatro „POST“ kūrėjais, režisieriais Dmintrijumi Volkostrelovu, Semenu Aleksandrovskiu ir kitais gausios trupės nariais. „Pietūs su POST“ bus moderuojami teatrologės Ingridos Ragelskienės, į jį kviečiami ne tik rugsėjo 30 d. ar spalio 1 dienos vakare spektaklį pagal Marko Ravenhillo pjesių ciklą „Shoot / Get Treasure / Repeat“ pamatysiantys žiūrovai, bet ir visi, norintys pabendrauti su naujausio ir novatoriškiausio šiuolaikinio Rusijos teatro atstovais.

„Sirenos“ siekia dialogo, tad kviečiame kalbėtis“ – teigia festivalio meno vadovė Audra Žukaitytė ir pabrėžia spalio 4-osios renginį, kuomet po visų tos dienos lietuviškos programos spektaklių, ~ 21 val. minėtas prancūzų teatro specialistas Patrice‘as Pavis, diskutuodamas su teatrologe, LMTA Teatro fakulteto dekane Elona Bajoriniene, aptars lietuviškos „Sirenų“ programos ir kitus matytus lietuviškus spektaklius.

Viktorija Ivanova 

Lietuviškosios programos koordinatorė

 


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Šventinės edukacinės programos vaikamsReklama