„Saulės“ filiale – kūrybinis skaitymo skatinimo užsiėmimas su aktore Kristina Savickyte
  NAUJIENOS

„Saulės“ filiale – kūrybinis skaitymo skatinimo užsiėmimas su aktore Kristina Savickyte

Kategorija:

Miestas:
Rugsėjo 22 dieną į Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialą (K. Korsako g. 10) rinkosi mažieji knygų mylėtojai – Gytarių progimnazijos 1 klasės mokiniai – čia vyko edukacinis skaitymo skatinimo užsiėmimas „Mano mylimos knygos“ su aktore, laidų vedėja, studijos tėvams „Šilkaus pupa“ įkūrėja Kristina Savickyte.

Susitikimo pradžioje bibliotekos darbuotojai paklausus vaikų, ko jie tikisi rasti atėję į biblioteką, visi vieningai atsakė – knygų! Nors bibliotekos vis labiau modernėja, jose atsiranda nemažai naujų technologijų, tačiau visi neabejotinai pritaria, kad biblioteka be knygų – ne biblioteka, knygos joje užima svarbiausią vietą. Tad siekiant ugdyti, stiprinti vaikų (ir ne tik) meilę knygoms, skaitymui, Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka 2020 m. vykdo skaitymo skatinimo projektą „Skaitomanų bumas: už(si)kurk skaitymo variklį“, kuris dalinai finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės. Viena iš šio projekto veiklų – kūrybiniai skaitymo skatinimo užsiėmimai.
Bibliotekos viešnia K. Savickytė pajuokavo, kad bibliotekoje galima rasti ne tik knygų, bet čia galima rasti ir ją, nes jai labai patinka bibliotekos, patinka ten, kur yra daug knygų. Ji, kaip didelė knygų mylėtoja, ir į užsiėmimą atsivežė savo mylimiausias knygas, kurias kūrybingai pristatė vaikams. Mokiniai taip pat noriai dalijosi mylimiausių savo knygų pavadinimais.

„Kodėl aš knygas myliu skaityti? Knygas myliu skaityti, nes, kai aš skaitau, mano galvoj – dvi stebuklingos fėjos“, – prasitarė K. Savickytė. Vaikams buvo išduota paslaptis, kad tos stebuklingos fėjos, gyvenančios skirtingose galvos pusėse, yra Vaizduotė ir Fantazija. Edukatorė pasekė fantastišką pasaką apie šias dvi fėjas ir jų nuostabų gyvenimą – mokiniai kartu su fėjomis „keliavo“  po miškus ir pievas bei  „gėrė“ jų mėgstamas čiobrelių ir ramunėlių arbatas. „Kai mūsų galvoje susitinka vaizduotė ir fantazija, įvyksta didžiausia kūryba. Nes fantazija ir kūryba įgalina mus kurti. Nes kai aš skaitau knygas, arba klausausi kitų žmonių, kurie skaito knygas, prabunda mano vaizduotė ir fantazija“.

Susitikimo metu netrūko kūrybingo knygų skaitymo, pasakų sekimo, eilėraščių deklamavimo, muzikinių intarpų, knygų rekomendacijų – vaikų fantazija ir vaizduotė buvo neabejotinai sužadinta ir jie turėjo puikią galimybę pakeliauti po stebuklingą knygų pasaulį ir patirti įstabių nuotykių. „Jei dar neradote mylimos knygos, pagalvokite, ką jūs mėgstate, ir apie savo mėgstamus dalykus paieškokite knygos. Aš Jums labai linkiu surasti mylimą knygą“, – renginio pabaigoje vaikams linkėjo K. Savickytė.

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos informacija
Nuotrauka – bibliotekos
 
 
 
 
 
 

Reklama