NAUJIENOS

„Saulė“ – Tarptautiniame Alanijos festivalyje

Kategorija:

Miestas:
Šokių kolektyvas „Saulė“ viešėjo pas Šilutės rajono savivaldybės partnerius Alanijoje (Turkija)  bei dalyvavo minint Tautinio suverenumo ir vaikų dieną, kurią dovanojo Turkijos Respublikos įkūrėjas – Atatiurkas.
 
Mūsų kelionė prasidėjo naktį, gimtajame Švėkšnos miestelyje. Kupini entuziazmo ir geros nuotaikos, išlydėti tėvų, visą naktį traukėme dainas ir su nekantrumu laukėme ankstyvo skrydžio iš Vilniaus oro uosto. Nusileidome saulėtoje Antalijoje, o mus pasitikusi vasariška šiluma privertė pamiršti nemiegotą naktį, nes laukė pirmasis pasirodymas privačioje Alanijos TED mokykloje. Susirinkusiai bendruomenei atlikome du šokius iš savo repertuaro, sulaukėme didelio susidomėjimo mūsų tautiniais rūbais ir nuotaikingais šokiais. Susipažinome su Alanijos lietuvių bendruomenės atstovais, kurie paruošė stendą su informacija apie Lietuvą, pagamino šaltibarščius ir vaišino visus stendo svečius.
 
Kitą dieną, anksti ryte, Alanijos miesto aikštėje dalyvavome oficialioje šventinėje ceremonijoje, vėliau, visi kartu su vietos mokyklų bendruomenėmis, atstovais iš Trakų ir Talsi (Latvija) ėjome stebėti vietos vaikų paruoštų pasirodymų. Oficialiam renginiui pasibaigus, visi kartu leidome laiką laive, supomės Viduržemio jūros bangose ir mėgavomės puikia draugija bei saulėtu oru. Aplankėme Alanijos senamiestį, Seldžiukų laikų laivų statyklos dokus, išlikusį tvirtovės Raudonąjį bokštą, nuo250 metrų aukščio kalno žvelgėme į Alanijos miestą ir nesibaigiantį Viduržemio jūros horizontą, apžiūrėjome Damlato stalaktitų ir stalagmitų urvą, pietavome ant Dim upės kranto.
 
Dar vieną pasirodymą ir savo programos pristatymą rengėme Alanijos savivaldybėje, kur mus priėmė Alanijos savivaldybės meras Adem Murat Yucel. Po pasirodymo pasikalbėjome apie Alaniją, jos grožį, kultūrą ir sutarėme susitikti Šilutėje.
 
Nustebome pamatę savo pasirodymų nuotraukas ir aprašymus didžiausiuose Alanijos (Turkija) dienraščiuose. Tai tik įrodo, kad tinkamai atstovavome savo kraštą, populiarinome kultūrą, esame vertinami ir tikrai ypatingi.
 
Pasirodymams ruošėmės ir repetavome po apilsinmedžiais ar prie baseino, tačiau nepamiršome ir namuose paliktų namų darbų, pasiruošimo renginiams bei pasirodymams. Tai buvo puikus laikas, praleistas svečioje šalyje, kur saugu ir gera. Džiaugiamės ir dėkojame už šią puikią galimybę pamatyti, pažinti, atstovauti Šilutės rajono savivaldybę, susirasti draugų ir tikimės, kad čia sugrįšime dar ne kartą!
 
Asta Sapetkienė
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos šokių kolektyvo „Saulė“ jaunimas ir vadovė
 
 

Reklama