NAUJIENOS

„Pokalbiai su mėnuliu“? Rūdiškių bibliotekoje viskas įmanoma.Selemonui Paltanavičiui – 65

Kategorija:

Miestas:
Rašytojas, gamtininkas, fotografas, aplinkosaugininkas, radijo laidų vedėjas, daugybės knygų ir straipsnių apie gamtą autorius Selemonas Paltanavičius spalio 14 d. švenčia savo gimtadienį. Rūdiškių bibliotekoje buvo parengta spaudinių paroda bei socialinėje „Facebook“ paskyroje vyko virtualus garsinis skaitymas „Pokalbiai su mėnuliu“.
Rašytojo parašytų knygų kraitis yra įspūdingas, tad parodoje pasiūlėme knygų kiekvienam pagal poreikį:

„Gandriuko metai“ pasakoja apie mūsų visų mėgstamo ir mylimo gandro gyvenimą; „Velniukas ir vieversiukas“ – apie mažo, bet labai gero velniuko patrakusius nuotykius; „Gyvūnų namai“ atskleidžia, kur gyvena įvairūs gyvūnai; „Brunas“ šiltai ir jaukiai kviečia susipažinti su cirko lokio likimu; „Leopardas Leonardas“ stebina, nes papasakoja apie netikėtai užsimezgusią žmogaus ir leopardo draugystę; „Maži ežiuko sapnai“ panardina į sapnų karalystę; „Labas, kaip gyveni?“ paskatina pradėti rašyti laiškus; „Bebriukų metai. Nuotykiai gamtoje“ supažindina su bebrų pasauliu; „Kaip miega gyvūnai“ labai įdomiai papasakoja apie gyvūnų miego subtilybes; „Kur išskrido pasakėlė“ patvirtina visiems žinomą tiesą, kad pasakose sudėta didžioji išmintis; „Sniego žmogelių žiema“ – apie sniego žmogelių nuotykius ir gamtos metų laiką – žiemą.


Paroda su siūlomomis knygutėmis buvo patalpinta ir Rūdiškių bibliotekos socialinėje „Facebook“ paskyroje. Džiaugiamės, kad toks viešinimo būdas pasiteisino. Beveik visos knygos buvo akimirksniu rezervuotos.
Na, o atėjus sausio 14 d. virtualiai skaitėme ištrauką „Pokalbiai su mėnuliu“ iš Selemono Paltanavičiaus knygos „Sniego žmogelių žiema“. Trumpoje įžangoje papasakojome, kas tie sniego žmogeliai, kada jie pasirodo ir kas juos mato. Sniego žmogelius mato tik vaikai, deja, suaugusieji jų išvysti negali. Jie pasirodo tik žiemą, atskrisdami į žemę kartu su puriom, baltom, krintančiom snaigėm, ir gyvena greta mūsų iki pat pavasario, dainuodami, linksmindamiesi ir prasimanydami visokių veiklų. Keistų, linksmų ir neįprastų. Viena iš kurių ir buvo – prašnekinti akinamai gražų ir mielą mėnulį. Ar jiems pavyko? Būtinai perskaitykite S. Paltanavičiaus knygą ir sužinosite. Beje, perskaitę, nepamirškite atiduoti balsą, t. y. prabalsuoti, nes ši knyga dalyvauja Metų knygos rinkimuose, vaikų knygos kategorijoje. Nuorodą balsavimui pateikiame: http://www.skaitymometai.lt/index.php?1358645194.
Taip, pasikalbėję su mėnuliu, ir paminėjome rašytojo gimtadienį. Švęsti galima visaip.
 
 
Danguolė Paliulienė
Trakų VB Rūdiškių filialo vyr. bibliotekininkė
 

Menas ir internete – menas

Menas ir internete – menas

Jo kūrybinis procesas reikalauja pastangų, idėjų, meninės kokybės ir daugelio kitų komponentų. Jis vertas apdovanojimų, bilieto, žiūrovų ir žiniasklaidos dėmesio. Tai inovatyvi šio laiko meninė raiška, bet ne gyvo meno pakaitalas ir...


Reklama