NAUJIENOS

„Mainai visiems“ žada naują projektą

Kategorija:

Miestas:
Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas, jo pavaduotoja Violeta Riaukienė ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė Savivaldybėje dalyvavo susitikime su svečiu iš Danijos Bo Otterstroemu  – Erasmus+ projekto „Mainai visiems“ koordinatoriumi. Kartu atvyko Gargždų „Minijos“ progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ramunė Balsytė ir anglų kalbos mokytoja Renata Anužienė.
„Minijos“ progimnazijos mokiniai jau vyko į Erasmus+ projektą „Mainai visiems“ Danijoje. Daugiau čia.
„Mainai visiems“ – tarptautinės stovyklos projektas, kuris remiasi menu. Projekto metu 40−50 to paties amžiaus žmonių iš 3−5 skirtingų šalių gyvena, valgo ir dirba kartu visą savaitę pagal patvirtintą programą, besiremiančią muzika, šokiu, drama, cirku ir vizualiniu menu.
Svečias pasakojo apie projekto tęsinį ir galimybę dalyvauti stovykloje kitoje šalyje 64 žmonėms (50 mokinių ir 14 mokytojų). Ši stovykla vyktų dviem etapais – Lietuvoje ir Danijoje, Savivaldybėje, kuri yra nutolusi 100 kilometrų nuo Kopenhagos.
Pasak svečio, jų savivaldybėje mažėja jaunų žmonių skaičius, todėl jie visokiomis priemonėmis – taip pat ir per šį projektą – tikisi sudominti mokinius ir atskleisti jiems galimybes, kad mokytis, dirbti, įdomiai gyventi galima ir atokesnėse nuo didmiesčių vietose. 
Projekto finansavimo esmė – Savivaldybės paskola projektui, kuri paskui grąžinama iš paramos fondo. Taigi stovykla mokiniams nieko nekainuotų.
Meras Vaclovas Dačkauskas pažadėjo, kad lėšų iš Savivaldybės biudžeto tikrai bus paskolinta, jei tik projektas bus įgyvendinamas.
Susitikime apsikeista nuomonėmis, kad tokie projektai labai naudingi moksleiviams, nes jiems sudaryta galimybė pažinti vieniems kitus, skirtingas kultūras, daug bendrauti. Numatomo projekto tema būtų „Klimato kaita ir gamtosauga“. Mokiniai ir mokytojai turėtų galimybę visapusiškai susipažinti ir kūrybiškai gvildenti su šia aktualia tena susijusias problemas.
Daugiau apie programą exchangesforall.eu.
Daiva Beliokaitė
 

Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Reklama