NAUJIENOS

„Lino šventė“ vėl subūrė bendraminčius

Kategorija:

Miestas:

Šeštadienį „Lino šventėje“, vykusioje Bagaslaviškyje, Širvintų rajone, pagerbtas linas – apie šio augalo naudą sveikatai ir mitybai diskutavo mokslininkai, gydytojai ir šventės svečiai, jam buvo skirta ir koncertinė, pramoginė programa.

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, sveikindamas šventės dalyvius, pabrėžė lino sąsajas su giliomis lietuviškomis tradicijomis ir tautine tapatybe.

„Linas neištrinamas iš mūsų atminties. Jis apdainuojamas lietuvių liaudies dainose, minimas poetų eilėse. Linas naudojamas daugelyje mūsų gyvenimo sričių – jis mus rengia, maitina, gydo ir puošia“, – dėkodamas už puoselėjamas ilgametes Lietuvos tradicijas auginant linus, kalbėjo ministras, įteikęs šventės šeimininkams – Janinai ir Liubomirui Bronislavui Vošteriams – atminimo dovaną.

Kasmetinė „Lino šventė“ jau tapo tradicija, kuri suburia žmones ir leidžia prisiliesti prie senųjų žemdirbystės tradicijų ir kultūros papročių, supažindina su seniausia Lietuvos kultūra – linais.

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija


Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

6 leciono (pamoka)Jonui Svilainiui – 100

Jonui Svilainiui – 100

Vasario 8 dieną Didžiosios Kovos apygardos „B“ rinktinės Dieduko, Žaibo ir Audros būrių partizaną, buvusį politinį kalinį ir aktyvų politinių kalinių sukilimo 1953 m. Vorkutos lageryje dalyvį Joną Svilainį (Liūtą)...

Reklama