NAUJIENOS

„Knygos teatro“ premjera vaikams Žaliakalnio turguje

Kategorija:

Miestas:

Rugpjūčio šeštadienio rytus Žaliakalnio turgaus teatro festivalis kviečia sutikti turguje! Kol Jūs derėsitės dėl obuolių ir rinksitės dailiausius pomidorus, mažieji galės mėgautis jiems skirtu spektakliu.

Jau šį šeštadienį, rugpjūčio 5 d. 11.30 val., Žaliakalnio turguje svečiuosis „Knygos teatras“ kartu su režisierės Reditos Dominaitytės premjera vaikams „Trumpos istorijos apie...“ pagal rašytojo Kęstučio Kasparavičiaus istorijas. 
Spektaklis pritaikytas ir vaikams su regos sutrikimais.

„Knygos teatras“ pristato pirmąjį savo spektaklį vaikams „Trumpos istorijos apie...”, bendradarbiaujant su Lietuvos aklųjų biblioteka parengtą pagal Kęstučio Kasparavičiaus apsakymus. Spektaklis ypatingas tuo, kad veiksmui iliustruoti pasitelkiamos pasakojamasis - skaitovinis teatro žanras. Spektakliu siekiama sužadinti žiūrovo vaizduotę ir perkelti jį į kitą – juslinio pasaulio dimensiją. Spektaklyje susipina 3 skirtingos istorijos, kurias „Knygos teatras“ kviečia patirti liečiant, uodžiant, ragaujant... – pasikliaunant pojūčiais ne tik klausyti, bet ir iš tikrųjų išgirsti, ne tik žiūrėti, bet ir pamatyti. 

Vaikiškomis istorijomis sužadinamų pojūčių spektrą teatras kviečia ne tik pažinti liečiant, bet ir pasitelkti klausą, uoslę, skonio receptorius. Vaidinimuose naudojamas inovatyvus pasakojimo būdas parodo mandagaus elgesio reikšmę, supažindina su buities daiktais (spektaklis „Arbatos klubas“). Istorija „Ąsotis“ vaikams suprantama kalba atskleidžiamas grožio trumpalaikiškumas, vaikai supažindinami su skirtingais augalais ir jų fizinėmis savybėmis. „Iliustruoti istorijai „Ąsotis“ papildomai pasitelkiame kvapus, „Arbatos klubui“ – kvapus, o „Muzikantams“ – garsus, muzikinį atlikimą.

Trumpas Kęstučio Kasparavičiaus istorijas perteiks kūrybinė spektaklio trupė: teatro aktoriai Aura Garmutė, Artūras Dubaka ir Laura Misiukevičiūtė. Režisierė – Redita Dominaitytė. Kostiumų dailininkė- Greta Subatavičiūtė, Kompozitorius-Modestas Kapustinskas ir Laura Misiukevičiūtė.

Spektaklis skirtas 2 – 8 m. vaikams. Trukmė: 40 min., spektaklis vyks festivalio palapinėje Žaliakalnio turguje, Zanavykų g. 25H, Kaune.Bilieto kaina – 5 Eur., vaikams iki 3 metų – nemokamai. Bilietus platina „Tiketa“.

Rugpjūčio 12 d. 10 val.  atvyks šokio teatras iš Vilniaus  „Dansema“, kuris pristatys interaktyvų šokio spektaklį vaikams „Spalvoti žaidimai“. Tai spektaklis pilnas netikėtų, spalvotų daiktų, kurie skatina mažuosius žiūrovus kartu su šokėja tyrinėti ir atrasti daug naujo apie save ir aplinką. Rugpjūčio 19 d. ir 26 d. 11.30 val. svečiuosis  šokio teatras iš Klaipėdos „Padi Dapi Fish“. Pirmasis spektaklis -interaktyvus pasirodymas vaikams „Apkabinsiu tave“.  Antrasis spektaklis -  teatro laboratorija vaikams „VVV+v“. „VVV+v“ (Virvė-Virvelė-Virvytė-Virvogalis) – tai fantastiška vaizduotės kelionė, pilna atrakcijų bei įvairių spendimų paieškų. Šioje kelionėje vaikus lydi  du profesionalūs šokėjai, kurie padeda užsimegzti tarpusavio ryšius, padėsiančius ir pramogaujant, ir sprendžiant iškylančius sunkumus.

Daugiau informacijos: www.grynparkas.lt

...
 Renata Bartusevičiūtė

Žaliakalnio turgaus teatro festivalio organizatorė

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis


Reklama