NAUJIENOS

„Išmanusis“ šviesoforas ne visada pastabus. Kodėl?

Kategorija:

Miestas:
Radviliškiečiai vairuotojai skundžiasi, kad vadinamasis išmanusis šviesoforas, įrengtas V. Landsbergio-Žemkalnio ir Mažvydo gatvių sankryžoje, kartais „nepastebi“ privažiavusio automobilio ir, norint pasukti, reikia labai ilgai laukti leidžiamo signalo.
 

Šis šviesoforas įrengtas VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) prižiūrimame kelyje, tad ir šviesoforo priežiūrą vykdo minėtos įmonės samdyti specialistai. Tiek pačios LAKD daryti šio šviesoforo darbo patikrinimai (2019 ir 2020 metais), tiek ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos saugaus eismo komisijos ir viešosios tvarkos skyriaus darbuotojų daryti testai, kažkokių aiškiai išreikštų šviesoforo darbo trūkumų nenustatė.

Tokių vadinamųjų išmaniųjų šviesoforų įrengimą ir priežiūrą vykdančių specialistų teigimu, yra keletas priežasčių, dėl kurių šis šviesoforas gali klysti. Tai gali būti saulės spinduliai ir staigūs apšvietimo pasikeitimai (šešėliai), įtakos gali turėti lietus bei snygis; svarbu ir vairuotojo veiksmai privažiuojant prie sankryžos – reiktų nekirsti ištisinės, eismo juostas skiriančios linijos, kuo tiksliau privažiuoti prie STOP linijos (jei ji kertama ar prie jos neprivažiuojama, tai irgi gali lemti tai, kad šviesoforas nereaguoja).

Specialistai pripažįsta, kad technologijos dar nėra tobulos ir panašių nusiskundimų girdima iš visų Lietuvos miestų, kur tokie šviesoforai yra įrengti.

Būkime kantresni, pakantūs, nes tikrai yra įrodyta, kad šie šviesoforai mažina eismo įvykių skaičių keliuose.

Radviliškio rajono savivaldybės informacija


Reklama