NAUJIENOS

„HairClinic Manilla CUP“ dvejetų teniso turnyre – žinomi veidai, augančios teniso žvaigždės bei netikėtas moterų pasirodymas vyrų grupėje

Kategorija:

Miestas:

Savaitgalį Kaune praūžė teniso dvejetų turnyras „HairClinic Manilla CUP“, kuriame dvi dienas penkiose grupėse varžėsi net 27 poros bei 50 teniso entuziastų.

Pirmą kartą „TennisPark“ organizuotas dvejetų turnyras sutraukė itin daug skirtingų teniso mylėtojų – turnyre dalyvavo ne tik patyrę mėgėjai, tačiau ir profesionaliai teniso amato krimtę žaidėjai bei sportinės karjeros aukštumų siekiantis jaunimas. 

 „HairClinic Manilla CUP“ turnyre dalyvavo ir Lietuvos U16 čempionu šiais metais tapęs Pijus Vaitiekūnas. Jaunuolis neslepia ambicijų ir yra sau išsikėlęs tikslą artimiausiu metu patekti tarp 300 geriausių Tarptautinės teniso federacijos (ITF) jaunimo žaidėjų. 

„Dabar treniruojuosi Gvido Sabeckio teniso mokykloje, šiemet sužaidžiau virš 20 tarptautinių turnyrų, taip pat tapau Lietuvos čempionu savo amžiaus kategorijoje, prasimušiau tarp 8 geriausiųjų finaliniame U16 etape. Sau keliu aukščiausius tikslus, intensyviai dirbu ir stengsiuosi patekti į ITF jaunių reitingo 300-uką“, – kalbėjo į Lietuvos teniso rinktinės sąrašą Deviso taurės kovoms patekęs Pijus. 

Pirmosios nugalėtojos paaiškėjo moterų grupėje, kurioje triumfavo visus tris mačus laimėjusios mėgėjų tenise puikiai žinomos Aušra Kavaliauskienė ir Raimonda Genienė.

Antroji vieta moterų grupėje atiteko čempionėms vos per vieną game‘ą (5:6) nusileidusioms Laurai Krasauskienei ir Neringai Sveikatienei.

Trečiąją vietą išsikovojo įspūdingą pergalę valandiniame formate rezultatu 16:2 užfiksavusios Giedrė Armonienė bei Rita Paužienė. 

Be pralaimėjimų turnyrą užbaigė ir MIX Light grupėje čempionais tapęs šeimyninis duetas – Ina ir Arūnas Pušniai.

Tiesa, patyrusiems teniso žaidėjams iš Panevėžio teko nemažai rimtų išbandymų, kadangi dvi pergalės iš keturių buvo pasiektos vos per keletą taškų – antroje vietoje likę Edita Mitkevičiūtė ir Andrius Dzedzickas buvo nugalėti 8:6, o be prizų likęs Apulskių šeimos duetas palaužtas 7:6.

Į trečią vietą MIX Light grupėje įšoko Astos Žeromskienės bei Remigijaus Jaunušio tandemas, valandiniame formate vieną pergalę iš 2 pasiekę net 17:2.

Didžiulio dėmesio ir intrigos sulaukė MIX Hard grupės kovos. Jose ginklus surėmė tokie teniso virtuozai kaip Lietuvos teniso rinktinei priklausęs Simas Kučas, daugkartinis Lietuvos jaunimo dvejetų čempionas Matas Supranavičius bei buvęs Šiaulių teniso akademijos auklėtinis Šarūnas Basijokas.

Visgi varžovams nosis nušluostė vien pergales skynęs M.Supranavičiaus ir L.Krasauskienės duetas, o tai Laurai garantavo antrąjį trofėjų „HairClinic Manilla CUP“ kovose.

Kur kas įtempčiau viskas dėliojosi dėl kitų prizinių vietų: antrą turnyro dieną S.Kučas ir Aušra Anužytė-Kepenė kiek netikėtai palaužė Š.Basijoko ir Kotrynos Čalovos porą bei pasiėmė antrosios vietos trofėjų.

Garbingą trečią vietą nuskynė būtent Š.Basijokas ir K.Čalova, kuriems bronzą atnešė pergalingas mūšis 11:7 prieš mėgėjus Darių ir Renatą Bubnius.

Kaip visuomet visų akys labiausiai krypo į vyrų dvejetų susitikimus, kuriuose netrūko įdomių rezultatų, netikėtų dalyvių ir netgi karjeros laiptais vis dar kylančių profesionalių teniso žaidėjų.

Vyrų Light pogrupyje šešios poros buvo suskirstytos į dvi grupes, tuomet 4 geriausios susitiko pusfinaliuose, o nugalėtojų pakyla paaiškėjo tik sekmadienį.

Geriausiai silpnesnėje vyrų grupėje sekėsi kauniečiams Laurynui Zaveckiui ir Alyvdui Riaubai, kurie užbaigė turnyrą be kluptelėjimų ir pirmą vietą užėmė finale nugalėję telšiškį Robertą Andriušką su Gediminu Baniu priešakyje.

Mažajame finale triumfavo Jonavos teniso piramidėje augantis 18-metis Vitalijus Salogubovas su porininku Dariumi Paliukėnu 10:7 palaužę Jono Garšvos ir Mindaugo Miliaus tandemą.

Dvi dienas VSFitness teniso kortuose Kaune vykusio „HariClinic Manilla CUP“ turnyro puošmena tapo Vyrų Hard grupės akistatos.

Aštuoniose porose ginklus surėmė nuo vaikystės tenisą sportuojantis Matas Lasauskas, JAV mokslus krimtęs Jonas Stropus, klaipėdietis Jevgenij Grigorenko, Lietuvos įžymybių trenerio etiketę turintis S.Kučas, Lietuvos čempionatų dalyvis 17-metis Rokas Jakštas, sparčiai tenise iškilęs Mantas Volkus ir Vilniaus teniso mokyklos mokinys Vilius Šaučiūnas.

Su pajėgiausiomis vyrų poromis jėgas pasitikrinti nusprendė ir stiprus moterų duetas Rasa Butrimaitė bei Erika Buntienė, o turnyro pažiba tapo jaunųjų Mato Lukštaraupio ir Pijaus Vaitiekūno pasirodymas.

Būtent M.Lukštaraupis su 16-mečiu Pijumi nušluostė nosis visiems varžovams ir į viršų kėlė bene svarbiausios grupės trofėjų.

Savo sugebėjimais išsiskyręs P.Vaitiekūnas dar neseniai Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) sužaidė turnyrų seriją, jau buvo įtrauktas į Lietuvos teniso rinktinės sąrašą ir yra vienas perspektyviausių teniso žaidėjų Baltijos Šalyse.

Didžiajame finale jaunimo pora 9:5 nugalėjo patyrusius J.Grigorenko su Jauniumi Skieriu.

„Šiuo metu man yra pasibaigęs sezonas, todėl atsiradus daugiau laisvo laikui nusprendžiau išbandyti jėgas su suaugusiais mėgėjais, o ir su savo partneriu visada smagu sužaisti dvejetų turnyruose. Iki finalo kelias nebuvo sudėtingas, tačiau jame tikrai gavome rimtą kovą“, – įspūdžiais dalinosi P.Vaitiekūnas.

Bene didžiausiu netikėtumu tapo moterų dueto pergalė ketvirtfinalyje 8:4 prieš R.Jakštą ir Gediminą Nutautą. Nors pusfinalyje Rasa ir Erika 4:15 neprilygo čempionais tapusiai porai, merginos mažajame finale netikėtai palaužė pajėgų M.Volkaus ir profesionaliai besitreniruojančio 17-mečio V.Šaučiūno tandemą.

Visi turnyro prizininkai buvo apdovanoti išskirtinio sportcup.lt dizaino taurėmis, generalinių rėmėjų HairClinic ir Manilla įsteigtais prizais, OSHEE gėrimų pakuotėmis, InterLux Travel kelionėmis, Kartlando bei Mūšio Fronto pramogomis, specialiais TennisPark marškinėliais ir Ąžuolų ūkio produkcija.


Mantas Aleksa

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė ŠalaševičiūtėReklama