NAUJIENOS

„GYVENIMAS KAIP JŪRA“ Aloyzo Každailio (1943–2018) atminimo vakaras

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio  7 d. 17.30 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešojoje bibliotekoje (Turgaus g. 8) vyks Aloyzo   Každailio (1943–2018) atminimo vakaras. Renginyje  dalyvauja: Olga Žalienė, Arvydas Každailis,  Danguolė  Každailytė. Renginio režisierė – Dalia Kanclerytė.
Dar visai neseniai, 2018 m. į amžinąją kelionę palydėjome istoriką, muziejininką, rašytoją marinistą, Lietuvos jūrų muziejaus kūrėją ir ilgametį jo vadovą Aloyzą Každailį. Lietuva neteko iškilios asmenybės, visą savo gyvenimą paskyrusios kultūrai ir darbams, tvirtinantiems mūsų šalies jūrinę tapatybę.
Kažkada A. Každailis prasitarė, jog džiaugtųsi paskutiniojo poilsio atgulęs prie jūros. Valia buvo išpildyta –  žymusis klaipėdietis palaidotas istorinėse Kopgalio žvejų kapinaitėse, šalia tos vietos, kur ilsisi pirmojo Lietuvos jūrų kapitono Liudviko Stulpino, kuris tarpukariu kūrė Klaipėdos jūrų uostą ir jam vadovavo, palaikai. Netoli stovi A. Každailio  ir bendraminčių pastangomis įkurtas Jūrų muziejus ir akvariumas, kurį vėliau papildė ir delfinariumas.
Klaipėdos miesto meras  V. Grubliauskas yra pasakęs, jog A. Každailis niekada nedirbo dėl garbės ir apdovanojimų: „Įvertinimai jį pasivydavo patys. Jis gyveno tam, kad kurti ir sukurti. Simboliška, kad ir jo amžinojo poilsio vieta yra šalia L. Stulpino kapo. Tai lyg dviejų iššūkių nebijojusių giminingų sielų susitikimas“.
Prisimenantys A. Každailį mena stulbinantį veržlumą ir energiją, kuria jis  įkvėpdavo aplinkinius žmones. Jis visada troško daugiau, nei buvo įmanoma, buvo vedlys ir dažniausiai pasiekdavo savo tikslą – būtent tokį A. Každailį prisimena tie, kurie viename laikmetyje su juo gyveno, dirbo, siekė tikslų, kūrė gražesnį bei stipresnį Klaipėdos miestą.
 
 
Loreta Liutkutė,
Klaipėdos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos
Suaugusiųjų aptarnavimo ir informacijos skyriaus vedėja.
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama