NAUJIENOS

„Google“, „BoredPanda“ ir „Vinted“ mokys moksleivius verslumo

Kategorija:

Miestas:

Šių metų liepos mėnesį pirmą kartą startuos unikalios koncepcijos moksleivių vasaros stovykla „Silicon Valley“. Stovyklą organizuoja programavimo akademija moksleiviams VšĮ „CodeAcademy Kids“. Jos metu moksleiviai kurs savo originalias verslo idėjas, o vėliau jas pristatys kompetetingai komisijai bei potencialiems investuotojams.

Silicon Valley (liet. Silicio slėnis) - taip vadinamas San Francisko įlankoje įsikūręs technologinių kompanijų centras, kuriame įsikūrusios tokios įmonės kaip „Google“, „Tesla“, „Facebook“ ir daugybę kitų, visiems gerai žinomų organizacijų. Šią įkvepiančią ir verslumą skatinančią atmosferą stovyklos organizatoriai liepos mėnesį perkels į Vilniaus „Tech Parką“, kur stovyklautojams apie startuolių verslo iššūkius pasakos partneriai iš „Google“, „Vinted“, „BoredPada“, „HomoEminens“, „Reach for Change“, „The Milk“, „Humoro klubo“ bei „Startup Lithuania“.

Kodėl tokių organizacijų atstovai sutiko trumpam sustabdyti savo kasdienius darbus ir skirti laiko dalyvauti moksleivių vasaros stovykloje? Visi jie tiki, jog verslumo mokytis verta pradėti kuo anksčiau, nes amžius nėra kliūtis geroms idėjoms gimti, tad kodėl nepradėjus jų įgyvendinti jau dabar.

„Vaikai yra kupini idėjų, minčių ir netradicinių sprendimų. Deja per šiandieninį tempą mes dažnai negirdime jų minčių ir sureaguojame kaip į „fantazijos vaisius“ ir toliau skubame, bėgame ir sureikšminame savo kasdieninę rutiną. Bet jei mes dažniau įsiklausytumėme ką kalba ir kuria vaikai, pamatytumėm labai daug galimybių apie kurias net nesusimąstome. Stengiuosi sau tai nuolatos priminti, kai „neturiu laiko“. Šiandien mano brangiausiam žmogučiui devyneri ir jo socialinė inovacija jau virsta socialiniu verslu“, – mintimis dalijosi jauniausiu verslininku šalyje tituluojamo, „Išgirsk mane“ platformos idėjos autoriaus Simono Vakario mama Simona Šimulytė.

Būdama ne tik sėkminga verslininkė, bet ir jauno, verslaus moksleivio mama, Simona geriau nei bet kas kitas supranta, jog idėjos, kylančios vaikams, nėra vien naivios svajonės – jas tikrai galima paversti sėkmingais verslo planais. „Aš nuoširdžiai linkiu savyje atrasti noro ir motyvacijos padėti savo vaikams įgyvendinti idėjas bandant žaisti su tikra auditorija, tikroje rinkoje, reaguoti į tikras žmonių emocijas. Net ir nesėkmės atveju bus mokomasi iš tikrų situacijų, ieškoma kitų sprendimų. Svarbu juos palaikyti, padėti nenusivilti nesėkme ir tokiu būdu leisti atrasti savo kelią“, – pasakojo verslininkė, mokymų ekspertė bei verslo konsultantė S. Šimulytė.

Stovyklos metu ji irgi pasidalins esminiais patarimais, kaip į savo verslo idėjas pažiūrėti žaismingai ir smagiai, bei kaip paruošti verslo idėjos pristatymą (angl. pitch), kuriam neliktų abejingų.

Taip pat mano ir VšĮ „CodeAcademy Kids“ koordinatorė bei pagrindinė stovyklos organizatorė Aurelija Makselytė. Ji teigia, kad moksleivių vaizduotė ir kūrybiškumas dar nėra suvaržyti, kaip dažnai pasitaiko tarp suaugusiųjų. Jiems kyla daugybė originalių idėjų, kaip save realizuoti, tačiau susiduriama su problema, jog į juos nėra žiūrima rimtai, kadangi manoma, jog jų kompetencijos yra nepakankamos.

„Mes tikime, jog užsidegimas, motyvacija ir aistra tam ką darai yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir išsilavinimas. Todėl yra labai reikia jauniems, perspektyviems moksleiviams sudaryti sąlygas ir suteikti reikiamą pagalbą, kad savo unikalias idėjas jie galėtų įgyvendinti patys,“ – pasakojo A. Makselytė.  

„CodeAcademy Kids“ studentas Mykolas Petrusevičius yra gyvas to pavyzdys. Būdamas 16-os metų, jis jau turi savo prekių ženklą – „Concord“. Vaikinas kuria originalias rankų darbo apyrankes bei pakabukus ir savo darbais dar visai nesenai pradėjo dalintis su platesne auditorija. Lankomi kursai jam padėjo patobulinti jo kuriamo prekių ženklo išvaizdą. Mykolas pasakoja, jog iškilus bet kokiems sunkumams ar klausimams, susijusiems su jo vystomu verslu, jis visuomet kreipiasi patarimo į daugiau patirties turinčius žmones. Būtent todėl vaikinas mano, jog tokia verslumo stovykla, kaip „Silicon Valley“, yra teisingas pasirinkimas ir jam pačiam.

„Tai bus puiki proga susitikit su sėkmingais žmonėmis, kurie gali man padėti ir suteikti reikalingų žinių prekės ženklo vystymo srityje“, – sakė Mykolas. 

Vasaros stovykla „Silicon Valley“ skirta 11-17 metų moksleiviams. Iš viso organizuojamos 3 stovyklos pamainos, pirmosiomis liepos savaitėmis. Vienos stovyklos trukmė 5 darbo dienos (kasdien, nuo 9 iki 18 val.). Stovyklautojai didžiąją dalį laiko praleis Vilnius „Tech Parke“, o vienai dienai išsikels ir į gamtos apsuptą „Pakrantę“.

Registracijos formą į stovyklas ir daugiau informacijos rasite tinklalapyje www.codeacademykids.com/stovyklos-vaikams-vilniuje/


Reklama