„Berlynas ir kiti biografiniai ekskursai“
  NAUJIENOS

„Berlynas ir kiti biografiniai ekskursai“

Kategorija:

Miestas:
Prof. dr. Remigijus Venckus
„BERLYNAS IR KITI BIOGRAFINIAI EKSKURSAI“
BIRŽŲ KRAŠTO MUZIEJUS „SĖLA“
J. Radvilos g. 3, LT-41175, Biržai
       
Paroda: 2020.01.10 – 2020.02.29. Lietuvoje gerai žinomo medijų menininko ir kritiko Vilniaus Gedimino technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Grafinių sistemų katedros profesoriaus dr. Remigijaus Venckaus paroda. Menininkas pristato eksperimentinę parodą apie Berlyną bei savo ankstyvosios fotografijos kūrybos fragmentus (sukurtus 2009 m.). Parodos atidarymas įvyks  2020.01.10 17:00 val. Valandą iki parodos (pradžia 16:00) autorius skaitys viešą paskaitą apie savo kūrybą.
Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė apie autoriaus kūrinius Berlyno tema: Menininkas nekartą yra keliavęs į Berlyną. Visų kelionių metu R. Venckus domėjosi Vokietijos sostinės muziejuose ir galerijose eksponuojamais meno kūriniais, netrumpame kelionės procese ieškojo savęs. Šios parodos idėja kilo iš anksčiau sukurtų fotografijos serijų „Dienoraščių vietos“, kai menininkas fotografavo keliaudamas po skirtingas vietoves: Krokuvą, Varšuvą, Tatrus ir kt.  Dar anksčiau autorius sukūrė fotografijų ir esė rinkinį „Berlyno dienoraštis“, kurio idėjos tęsiamos minėtoje serijoje. Pirmojoje rinkinio versijoje dominavo nespalvota, minimalistinė fotografija. Dėmesys buvo skirtas ne technologijai, bet estetiniam sprendimui. Vėliau pradėtas eksperimentavimas spalvomis, o kompozicijos centre atsirado žmogus, tikriausiai, kelionės metu sutiktas pakeleivis(-ė). Menininko kelionė yra ilgas procesas, kurio metu svarbus savęs ir aplinkos tyrinėjimas, santykis su „kita“ erdve ir „kitu“ laiku bei laiko ir erdvės kontinuumu.
Ekspozicijų darbo laikas: antradieniais – sekmadieniais 9.00 – 16.30 val. Muziejus nedirba pirmadieniais ir per valstyvines šventes.
Parodos partneris: Vilniaus Gedimino technikos universitetas, Saulėtekio al. 11, LT-10223 Vilnius. Tel.: (8 5) 274 5030. El. paštas: vgtu@vgtu.lt


Lina Kuncytė
Biržų krašto muziejaus „Sėla“
Komunikacijos ir parodų skyriaus vedėja

Reklama