NAUJIENOS

„Baltijos kelio“ įkvėpti

Kategorija:

Apkabinimų ratas prasidėjęs Lietuvoje, Valentino dieną, plečiasi, kviesdamas įvairių pasaulio valstybių piliečius prisidėti prie Žemę tausojančių akcijų. Neseniai baigėsi viena tokių akcijų  „Apkabinkime Žemę Valentino dieną“, kuri apjungė Lietuvos ir užsienio šalių ugdymo įstaigas ir kvietė dalintis savo meile bei rūpesčiu mūsų visų namais – Žeme. 

„Paskaičiuota, jeigu rankomis susikibtų 1 mln. 180 823 žmonės, tada apkabintume Lietuvą. Ar tai įmanoma? Baltijos kelias, kuris pakeitė mūsų širdis ir Lietuvą, byloja, kad taip, tai įmanoma. Tai kodėl mums jo nepakartojus? Mes tikime, jog susikibusių rankų kelias per visą Žemę gali kai ką pakeisti“ – teigia akcijos „Apkabinkime Žemę Valentino dieną“ organizatoriai.

 

Šių metų Valentino diena netgi 42 Lietuvos įstaigų darbuotojams, vaikams ir jaunimui tapo prasmingesnė, nes tą dieną 2883 žmonės vienu metu Žemei siuntė meilės, gerumo vibracijas. Tai akcijos „Apkabinkime Žemę Valentino dieną“, skirtos ugdymo įstaigoms, dalis.

Akcijos dalyviai buvo kviečiami išreikšti savo meilę bei artumą pasirinktai pasaulio šaliai (-ims) ir pakviesti tos šalies (-ių) ugdymo įstaigą (-as) padaryti tą patį. Akcijos dalyviai kūrė specialius filmukus ir nuotraukų sveikinimus, kuriuose kvietė užsienio šalis prisidėti prie šios gražios idėjos. Gausybę tokių kvietimų ir nuotraukų, kuriuose skamba dainos bei sveikinimai, beveik visą mėnesį buvo galima matyti „Apkabinkime Žemę“ internetinėje svetainėje.

Akcijos dalyviai apkabino Lietuvą ir 24 užsienio šalis, tokias, kaip Amerika, Slovakija, Vokietija, Latvija, Lenkija, Ispanija, Italija, Graikija, Danija ir kitas. Vienuolika iš šių šalių atliepė šiai prasmingai idėjai ir apkabino Lietuvą, o Ispanijos ugdymo įstaigos darbuotojai bei vaikai įkvėpti šios akcijos pakvietė joje dalyvauti ir Maroką.

Nuo vasario 24 iki kovo 11 dienos vyko balsavimas, kurio metu buvo galima balsuoti už labiausiai patikusius filmukus-kvietimus bei sveikinimus.

Daugiausiai simpatijų sulaukė Kelmės rajono Vaiguvos Vlado Šimkaus vidurinės mokyklos mokytojų bei mokinių darbas. Jie pakvietė net keturių valstybių, tai yra Graikijos, Danijos, Italijos bei Vokietijos, mokyklas dalyvauti akcijoje „Apkabinkime Žemę Valentino dieną“. Iš Graikijos, Danijos ir Italijos mokyklų lietuviai sulaukė atsako – sveikinimų ir apkabinimų Lietuvai filmuotos medžiagos pavidalu. Taip pat vieni iš favoritų – Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis“, Skuodo raj. Mosėdžio lopšelis-darželis, Plungės lopšelis – darželis „Nykštukas“ bei Vilkaviškio raj. Virbalio vidurinė mokykla.

Beje, aktyviausi akcijos dalyviai - lopšelių-darželių auklėtiniai. Galime tik pasidžiaugti ir didžiuotis tokiu pavyzdžiu, kai mažiausieji šalies piliečiai kūrybiškai išreiškia ir puoselėja savo jausmus Žemei.

Specialiai šiai akcijai buvo sukurtas Meilės apsikabinimo žemėlapis, kuriame galime išvysti visas akcijoje dalyvavusias pasaulio šalis. Šį žemėlapį bei visus balsavimo rezultatus galite rasti internetinėje svetainėje www.apkabinkimezeme.lt.

„Jei vieną dieną žmonės apkabintų Žemę – ar kas pasikeistų? Jei apkabintume Vilnių, Lietuvą, Tokiją, Niujorką – ar kas pasikeistų? Jei įprastume susikibti rankomis – ar išnyktų karai?“ – retoriškai klausia „Apkabinkime Žemę“, „Laimingas vanduo“ ir kitų socialinių projektų bei akcijų iniciatorė  Nijolė Gabija Wolmer. Tokia diena buvo. Tikime, jog tokių dienų dar bus ir ne viena.

Birutė Gudelienė


Pinu trispalvę

Žygis Pagramančio regioniniame parke

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

7 leciono (pamoka)Ko bijo Korona virusas?

Reklama