NAUJIENOS

„Auksinis feniksas“ kviečia kultūros žmones kilti iš pelenų

Kategorija:

Miestas:
Lapkričio 11 d. Telšių rajono kultūros darbuotojų delegacija kartu su Telšių rajono savivaldybės meru Petru Kuizinu vyko į sostinę, kur Vilniaus rotušėje iškilmingos ceremonijos metu jau penktą kartą įteiktos didžiausių šalies kultūrinės bendruomenės – Lietuvos kultūros centrų asociacijos (LKCA) – apdovanojimų „Auksinis feniksas“ statulėlės.
Vienų iš reikšmingiausių visos šalies kultūros srities apdovanojimų tikslas ir yra pagerbti fizinius ar juridinius asmenis, nusipelniusius šalies kultūros kūrimui, plėtrai, perdavimui, saugojimui bei kultūros centrų sistemos vystymuisi, tobulinimui ir viešinimui. Organizatoriai taip pat akcentuoja, kad vienas iš apdovanojimų kriterijų – pačių kūrėjų socialinis atsakingumas ir gebėjimas vertinti jų veiklos poveikį aplinkai.
Prieš renginį kultūros darbuotojų delegaciją Seimo rūmuose priėmė naujai išrinktas Telšiams atstovauti Seimo narys Valentinas Bukauskas. Kultūros lyderiai turėjo galimybę pasivaikščioti po istorines valstybės valdymo lopšio sales, pabendrauti su parlamentaru ir aptarti kultūros politikos vystymo perspektyvas regionuose. Diskusijos metu LKCA vadovas Telšių regionui Nevarėnų kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta pastebėjo, kad keičiasi visuomenės požiūris į meno procesus, todėl būtina keistis ir visai kultūros bendruomenei. „Mes turime rasti naujų išraiškos formų, prieinamų įvairiausioms auditorijoms. Mes privalome keistis kartu su laiku pateikdami visuomenei tinkamą kultūros produktą. Mūsų misija – ugdyti pilietišką žiūrovą jam atraktyviomis priemonėmis. Todėl ir „Auksinio fenikso“ apdovanojimų pavadinimas simbolizuoja kultūros bendruomenės neišvengiamą būtinybę nepriklausomai nuo aplinkybių ir pokyčių visada rasti būdą, kaip pakilti iš pelenų. Gaila, kad be valstybės vadovų palaikymo ši misija dažnai tampa labai sudėtinga... “, – atviravo ilgametis kultūros centro direktorius Albinas Šmukšta, kuriam 2015 metais taip pat buvo įteiktas „Auksinio fenikso“ apdovanojimas nominacijoje „Metų kultūros centro vadovas“.
Seimo narys Valentinas Bukauskas pritarė, kad tokie kultūros apdovanojimai yra ypatingai svarbūs, kadangi nuo šių žmonių priklauso mūsų visuomenės identiteto formavimas, bendruomenės užimtumo užtikrinimas ir moralinių vertybių ugdymas. Jis užtikrino, kad visada sieks kultūros srities aktualizavimo valstybės valdymo procesuose. Valentino Bukausko nuomone, investicija į kultūrą neabejotinai reiškia investiciją į vieningos tvirtus valstybingumo pagrindus turinčios Lietuvos ateitį.
Šiemet šiam prestižiniam apdovanojimui siūlyta daugiau nei penkiasdešimt pretendentų: rajono merai, verslininkai, pramonės, verslo ir visuomeninės organizacijos, žurnalistai, vadybininkai, dvasininkai, meno kolektyvų vadovai, kultūros ir meno kūrėjai. Iškilmingos apdovanojimų ceremonijos dalyvius pirmasis pasveikino Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis, kuris pasidžiaugė šalies kultūros centrų nepaprastai svarbia ir reikšminga misija ir akcentavo, kad šiandien kultūros centruose vyksta daugybė svarių meno projektų, o juose dirbantys kūrėjai – tai šalies kultūros gerovės pamatas.
Šiais metais nominacija „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ skirta Gintarui Zareckui – Jurbarko kultūros centro kultūrinių renginių organizatoriui ir režisieriui. Nugalėtoją paskelbė ir įspūdingą auksinio fenikso statulėlę įteikė Seimo narys, kultūros mecenatas Ramūnas Karbauskis. Kultūros ministras Šarūnas Birutis apdovanojimą „Metų kultūros mecenatas ar rėmėjas“ įteikė verslininkams Aurelijai ir Aurelijui Rusteikoms. „Geriausiu metų kultūros centro partneriu“ paskelbtas Saulius Filipavičius – Troškūnų Švč. Trejybės parapijos klebonas, jį LKCA vardu sveikino Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa. „Metų politiku“ tapo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, jį atsiimti apdovanojimo ant scenos pakvietė Vilniaus savivaldybės mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius. Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė su pasididžiavimu apdovanojimą „Metų kultūros centro vadovas“ įteikė Janinai Ališauskienei – Šiaulių miesto kultūros centro „Laiptų galerija“ direktorei.
Iškilmingoje LKCA apdovanojimų „Auksinis feniksas“ ceremonijoje dalyvavo ne tik šalies kultūros ir meno atstovai, kultūros centrų vadovai, bet ir būrys svečių: Seimo nariai, politikai, rajonų savivaldybių merai, vicemerai, savivaldybių administracijų direktoriai, verslo ir pramonės atstovai, įvairių visuomeninių ir nevyriausybinių organizacijų nariai. Šventėje koncertavo žinomi šalies menininkai, bei pirmą kartą scenoje prisistatęs jungtinis Lietuvos kultūros centrų vadovų choras.
Nors šiais metais Žemaitijos sostinei neatiteko nei vienas apdovanojimas, savivaldybės meras Petras Kuizinas džiaugėsi darniu kultūros darbuotojų kolektyvu. Jo nuomone, Žemaitijos sostinėje vyksta daugybė kultūros ir meno projektų, kurie sklandžiai įgyvendinami tik susitelkusios vietos kultūros bendruomenės dėka. „Ta savitarpio pagalba ir jungtinis darbas įvairiausiomis sąlygomis yra puikus bendradarbiavimo pavyzdys daugeliui kitų veiklos sričių. Reikia sugebėti išlaikyti kultūrą net pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis: dažnai trūksta finansavimo, visuomenės palaikymo ar elementarių žmogiškųjų išteklių. Nuoširdžiai dėkoju tiems, kurie suvokia, kad kultūra – mūsų visų reikalas. Bendradarbiavimas yra vienas iš svarbiausių faktorių kuriant darnią ir kultūringą visuomenę“ – dalijosi mintimis rajono vadovas. „Auksinio fenikso“ apdovanojimą nominacijoje „Geriausias metų kultūros centro partneris“ 2014 metais gavo ir Lietuvos Šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-oji rinktinė už nuolatinį bendradarbiavimą organizuojant renginius.
 
Telšių rajono savivaldybės inf.
 
Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti
Reklama