NAUJIENOS

„Atostogos kaime“ subūrė vaikus laisvalaikiui

Kategorija:

Miestas:
Turiningai prabėgo moksleivių atostogos Šventupėje. Vaikai buvo pakviesti į užsiėmimus bibliotekoje „Atostogos kaime“. Kaip ir vasarą, sulaukėme gausaus būrio šventupiečių, atostogauti pas senelius atvykusių vaikų iš Ukmergės, Vilniaus ir net iš Anglijos. Užsiėmimus lankė 21 vaikas.
Kasdieną vaikams buvo pasiūlytos vis kitos veiklos. Pirmąją dieną vyko lėlyčių iš kojinių gamybos dirbtuvėlės. Išsirinkome lietuvių liaudies pasaką „Joniukas ir Grytutė“ ir pasisiuvome personažus. Tada lipome į sceną ir pasaką suvaidinome.
Kitą dieną kultūros skyriaus scenoje vyko teatralizuoti lietuvių liaudies pasakų skaitymai. Tą dieną paskelbėme akcijos „Laisvės vėjas“ pradžią ir pradėjome lankstyti vėjo malūnėlius.
Trečioji diena buvo skirta stalo žaidimams. Vaikai, pasiskirstę grupelėmis, žaidė bibliotekoje esančius žaidimus, atsinešė daug įdomių savo žaidimų, jais dalijosi. Visiems ši popietė labai patiko.
O paskutiniosios dienos tema  - „Pasakos atgyja ekrane“. Kartu su kultūros skyriumi organizavome  net du filmukų peržiūros seansus – darželinukams, vėliau – vyresniesiems.
Buvo ir kitų veiklų. Paminėjome Tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Surengėme trumpą viktoriną, susipažinome su lietuvių kalbos įdomybėmis, savitumu, keistumais. Piešėme ant spalvinimo lentos, spalvinome plakatą. Svarbus ir beveik privalomas kasdienis dalykas buvo arbatos gėrimo ceremonija - pabendraujant, pasikalbant, pasipasakojant...  
„Atostogos kaime“ baigėsi. Tačiau vaikai vienbalsiai nusprendė, kad rinksis bibliotekoje ir per pavasario atostogas. O kad reikalingi tokie užsiėmimai ir susibūrimai, patvirtina vaikų žodžiai: „Kaip gerai, kad stovykla vyksta, po jos paskui visi susirenkam kaime ir žaidžiam lauke“.
„Šventupiukų“ stovyklėlės veikla tęsiasi ne tik vasarą ...
 
Nuotraukos autorės ir Kazimiero Šermukšnio

 Genė Vaitkūnienė
Vlado Šlaito viešosios bibliotekos
Šventupės kaimo padalinio vyresnioji bibliotekininkė
 

Tėvo dieną švęskime kitaip

Pasiilgusiems pajūrio ir norintiems sulieknėti

Lietiniai su vištiena ir pievagrybiais

Nuostabaus skonio kreminis tortas be kepimo

Vėtrungių kelias

Politikų žodis

Egidijus Vareikis

Egidijus Vareikis

Virginija Vingrienė

Virginija Vingrienė

Rimantė Šalaševičiūtė

Rimantė Šalaševičiūtė

Kviečiame išgirsti, paragauti, pajausti








Reklama