Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, V. Putvinskio g. 55, Kaune, Informuojame, kad William Kentridge paroda „Tai, ko nepamename“ pratęsiama iki gruodžio 4 d.
William Kentridge (g. 1955, PAR) – pasaulinio pripažinimo sulaukęs, vienas įtaigiausių šių laikų menininkų – pirmą kartą pristato parodą Lietuvoje ir Kaune, iš kur kyla jo šeimos litvakiškos šaknys. Mes neprisimename dalykų dėl daugybės priežasčių: galbūt tai buvo slepiama nuo mūsų, o gal mūsų galvos buvo perpildytos lengvesnėmis, labiau paguodžiančiomis mintimis, arba dėl to, kad neturime postūmio ieškoti ryšių tarp skirtingų savo ir kitų istorijų, – teigia parodos menininkas, kviesdamas nebijoti užglaistyti atminties įtrūkius, kad aiškiau supratume tiek dabartį, tiek patys save.
Menininkas augo Pietų Afrikoje, įstabios gamtos ir pramoninio kraštovaizdžio kontrastų pažymėtame Johannesburge, kurti pradėjo dar aparteido metais, tad jo kūriniai neatsiejami nuo visa persmelkusios vietos jausenos ir aštrių temų – žmogaus teisių, rasinės ir turtinės nelygybės, revoliucijos, gluminančios akistatos tarp garbingų idealų ir gėdingos, į žmogaus orumą pasikėsinusios kasdienybės.
William Kentridge, augęs advokatų, gynusių nukentėjusius nuo aparteido, šeimoje, studijavo politikos mokslus, po kurių – vizualius menus, aktorystę ir režisūrą, visur save išbandė, kol įvairūs pilietinės ir kūrybinės raiškos būdai susiaudė į unikalų meninio kalbėjimo būdą, išgirstamą ir įsiklausomą parodų lankytojų visuose pasaulio žemynuose ir svarbiausiuose meno centruose. W. Kentridge‘ui yra natūralu kalbėti apie politines, pilietines ir socialines realijas kūryboje – tai skiriamasis jo kūrybos bruožas, kaip ir tai, kad jis genialiai žongliruoja tarp turinio aštrumo ir paveikios estetikos, neišleisdamas parodos žiūrovo, nesupurčius jo išankstinio nusistatymo ar stereotipinio požiūrio. Juos teks pamiršti Kentridge parodoje „Tai, ko nepamename“.
Parodos kuratorė: Virginija Vitkienė
Parodos architektė: Sabine Theunissen
Paroda veiks: 2022 01 22 – 12 04
Maloniai kviečiame.