Vasaros sezonu vis daugiau draugų kompanijų bei šeimų keliauja į žygius bei įvairias išvykas Lietuvoje. Nakvynė palapinėje, gamtos apsuptyje, prie vandens telkinio žavi daugelį, tačiau tam, kad kelionė nesukeltų nepatogumų, būtų sklandi ir patogi, svarbu tinkamai jai pasiruošti. Jeigu iki šiol nėra tekę vykti stovyklauti, įrangos prireiks visos: nuo tinkamų batų, kuprinės, aprangos iki miegojimo kilimėlio. Vykstant stovyklauti su šeimos nariais, įrangos reikės įsigyti daugiau. Tačiau nepamirškite, kad palapinės, miegojimui gamtoje būtini elementai nėra vienkartiniai daiktai, todėl kartą nusipirkus visą įrangą, ji jums tarnaus ne vienerius metus. Profesionali stovyklavimo bei žygių įranga gali tapti brangesniu pirkiniu, o individualų paskolos pasiūlymą daugiau kainuojantiems daiktams bei paslaugoms finansuoti galite gauti internetu arba susisiekus su finansavimą teikiančia bendrove telefonu.
Apsauginiai rūbai nuo drėgmės
Planuojantiems pabėgti nuo miesto šurmulio į gamtą, labai svarbu pasirūpinti tinkama apranga nuo galvos iki kojų. Dažniausiai žygeiviams rekomenduojama ieškoti prakaitą garinančių rūbų bei turėti apsauginį rūbą nuo išorinės drėgmės. Vadinasi, lietpaltis, kelnės, nesugeriančios drėgmės yra pats tinkamiausias sprendimas žygiui. Viena didžiausių klaidų, kurią daro stovyklauti planuojantys asmenys, į žygius ima naują, dar nedėvėtą avalynę. Kaip taisyklė, nauja avalynė turi savybę „pritrinti“, todėl įsigijus žygiavimui tinkamus batus, eikite su jais į parduotuvę, pasivaikščioti, kad stovyklavimas ar žygis netaptų kančia, o, priešingai, maloniu laiko praleidimo būdu. Taip pat trumpesniam stovyklavimui verta susikomplektuoti antrą rūbų komplektą.
Kokia kuprinė rekomenduojama?
Kuprinė – vienas svarbiausių žygio daiktų. Jeigu planuojama keliauti tik savaitgaliui, specialistai rekomenduoja 30-50 litrų kuprines. Jei nusimato ilgesnis žygis, kuprinę rinkitės talpesnę. Tvirtesnio pagrindo, svorį paskirstančios kuprinės gali kainuoti brangiau, tačiau jos tampa patogiausiu sprendimu, kai įvairius atstumus įveiksite žygiuodami pėsčiomis su nešuliu ant nugaros. Reguliuojamos petnešos, platus juosmens diržas – savybės, į kurias svarbu atkreipti dėmesį renkantis kuprinę žygiui. Kadangi žygiuojant gali pasitaikyti įvairios oro sąlygos, ne tik saulė, bet ir lietus, kuprinė taip pat turėtų būti pasiūta iš neperšlampamos medžiagos arba turėti specialų audinį, saugantį nuo išorinės drėgmės.
Ruošiamės nakčiai gamtoje
Taip pat stovyklavimas neatsiejamas nuo nakvynės gamtoje, kuriai būtina palapinė, miegmaišiai ir ant žemės tiesiami kilimėliai. Kokią palapinę rinktis priklauso nuo to, ar žygyje planuojate keisti nakvynės vietas, ar būsite sėslesni keliautojai ir, pavyzdžiui, visas savaitgalio naktis praleisite vienoje vietoje. Jeigu planuojamas žygis su palapine kuprinėje ant pečių, specialistai pataria rinktis palapinę žygiui, kuri yra kompaktiška, lengvesnė, mažesnė. Tai tampa ypač svarbu, kai keliaujant vertinamas kiekvienas kuprinėje sveriantis gramas ir užimama vieta. Jeigu palapinės nereikėtų neštis kuprinėje, o į žygio pradžios vietą atvyktumėte automobiliu, jame galėtumėte atsivežti didesnę ir patogesnę stovyklavimui palapinę. Kai kurios jų yra pritaikytos žmogui stovėti pilnu ūgiu, o vidines erdves galima išskirti tarsi į 2 skirtingus kambarius.
Tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse galima rasti itin platų miegmaišių pasirinkimą, kurie skiriasi sezoniškumu, užpildais, forma, gamybinėmis medžiagomis. Jeigu žygius planuojate tik šiltuoju sezonu, nesirinkite sunkesnių miegmaišių, kurių užpildai pritaikyti ypač vėsioms naktims. Šiltajam sezonui pritaikytas miegmaišis svers mažiau, užims mažiau vietos, tačiau bus ne ką mažiau efektyvus ir patogus miegojimui.