Nesėkmės ištikti pirmiausia apsidairome, ieškodami kaltininkų, per kuriuos atsidūrėme nepavydėtinoje situacijoje. Ir randame. Jei ne valdžia, politika, tai tiesioginis viršininkas, pavyduolis bendradarbis ar net namiškiai. Tačiau… Kaip visiems vienodai šviečia saulė, vienodai dalindama savo spindulių šilumą, taip ir sėkmė visiems vienodai pasiekiama. Klausimas, ar mes atviri tai sėkmei? O gal priešingai? Tikėdamiesi sėkmės, mes ieškome kuo didesnių problemų, nes tik jas spręsdami jaučiamės svarbūs, reikalingi, protingi, išmintingi, stiprūs?…
Tačiau jei norite į save atgręžti sėkmę, laimę, meilę, norite pakeisti savo gyvenimą, kviečiame jus į balandžio 5 dieną 18.30 val. Klaipėdoje vyksiantį seminarą, padedantį pažinti save. Ir nesvarbu, kad tai trečioji pakopa. Matyt, tiesiog jums ankstesniųjų pakopų nereikėjo… O jei kils klausimų, čia pat galėsite ir išsiaiškinti. Seminaras vyks Taikos pr.39 (virš Piterio kavinės). Ženkite žingsnį į nuostabiausio pasaulio – savo gyvenimo – pažinimą. „Aš mokinu, kaip išspręsti savo problemas, o ne kaip sau įteigti, kad esu laimingas ir sėkmingas“, – sako seminaro lektorius, gyvenimo konsultantas Jevgenijus Černyš.
O dabar siūlome paskaityti jo mintis apie pinigus, skolas ir kitų sėkmes.
–Jevgenijau, nors, kaip sakai, trečiosios pakopos mokymuose kalbinsime širdutę ir sielą, vis tik pasikalbėkime apie žemiškesnius dalykus – pinigus. Nemanau, kad tai labai prieštarautų penktadienį įvyksiančiam seminarui, nes pinigai irgi susiję su mūsų emocijomis, mūsų ketinimais. Taigi labai dažnas, spręsdamas savo gyvenimiškas problemas sau iškelia klausimą, neretai retorinį: ką turėčiau pakeisti savo gyvenime, kad susidraugaučiau su pinigais?
–Pirmiausia reikia apsispręsti, koks tikslas: pakeisti savo gyvenimą ar susidraugauti su pinigais. Nori turėti pinigų, ar turėti kitokį gyvenimą? Suvokiate, koks skirtumas? Jei tikslas yra turėti pinigų, tai reikia link jų ir eiti. Prašau, eik dirbti, važiuok uždarbiauti į užsienį. Kitas dalykas, jei nori keisti savo gyvenimą. Šis klausimas yra labai geras pavyzdys, rodantis visišką žmogaus pasimetimą, su kuo labai dažnas susiduria. Jei pasakysi žmogui, važiuok į užsienį ir užsidirbk kelis tūkstančius per mėnesį, jis pasakys: ne, ne, aš tokio gyvenimo nenoriu, aš noriu gyventi gražiuose namuose, skaniai valgyti, pramogauti. Vadinasi, jam pinigai nėra tikslas. Reikia išsiaiškinti, ko nori, nes pinigai tėra tik priemonė tam tikslui pasiekti. Visko pagrindas yra suvokimas, ko aš noriu. Buvo tokia situacija. Pas mane ateina žmogus ir sako: aš noriu milijono. Klausiu, tai tavo tikslas? Sako, taip. Sakau, gerai, tu turi milijoną, padedi jį į banką ir gyveni, kaip gyvenęs. Ne ne, aš taip gyventi nebenoriu. Aš noriu nusipirkti namą, kam man tas milijonas banke? Tai tavo tikslas – namas? – klausiu. Taip, aš noriu namo. Tai tu nusiperki namą, jis gražus stovi, o tu gyveni, kur dabar gyveni. Ne, ne, aš noriu tame name gyventi. Tai tavo tikslas yra gyventi name? – klausiu. Taip, juk puiku name gyventi, pasikviesiu draugų, išsikepsime šašlykų, smagiai praleisime laiką, – sako žmogus. Tai tavo tikslas gyventi name vienam ir rengti įvairius pasismaginimus? Ne, ne, kaip vienam name gyventi? Aš jame noriu gyventi su šeima. Aš vienas tame name išprotėsiu. Man reikia žmonos, vaikų. Kad jiems būtų gerai: gražu, grynas oras. Palauk, tai dabar jau tavo tikslas – šeima? – klausiu. Tai aišku, kad mano tikslas – šeima, – sutinka žmogus.
Suprantate, kas darosi? Milijonas, namas, pasismaginimai, šeima… Tikslas yra šeima. Šeimą sukurti tu gali ten, kur dabar gyveni: dviejų kambarių bute, su tuo pačiu atlyginimu, su tais pačiais pinigais ir tau tai teks džiaugsmą. Toks yra tavo tikslas, o ne milijonas. Kreivi jūsų tikslai, žmonės. Ir tai veda į šoną. Esant tokiai situacijai neateis pinigai, nes kreivas tikslas.
–Kodėl pinigai pas vienus ateina lengvai, o pas kitus – per didžiausius vargus. Kodėl pas vienus, nors jie neišsiskiria ypatingais gabumais, pinigų yra perteklius, o pas kitus… vos galą su galu suduria?
–Kaip sprendžiate apie kitus žmones? Kad vieniems yra lengvai?.. O kas yra lengvai? Ar jūs gyvenate kitų gyvenimą? Nustokite žiūrėti į kitus. Neišsiskiria ypatingais gabumais?.. O kas nustato gabumus?… Jei trys aukštieji, tai čia gabus ar kaip? Kaip nustatome žmogaus gabumus? Vienas sako, žvaigždė yra gabus, kitas – menininkas… Kas? Rašytojas? Tapytojas? Milijonierius? Filosofijos mokslų daktaras? Kam taip daryti? Kam dėti žmonėms rėmus? Jūs taip niekur nenueisite. Pasiimkite veidrodį ir pasižiūrėkite, kas aš esu. Kuo aš prastesnis už tą žmogų? Čia jau geresnis klausimas. O kas čia per nuomonės, vieniems lengviau, kitiems geriau…Tie vertinimai vedantys į niekur. Kai taip žiūrite į gyvenimą, jūsų nėra gyvenime, yra kiti. Taip negalima daryti, tai maksimalus savęs žudymas.
–Lietuviai esame taupūs žmonės, beveik visų senoliai yra tvirtinę, dėl centą prie cento, bus litas. O kaip iš tikrųjų su tuo pinigų taupymu? Ar reikia pinigus taupyti?
–Aš užduosiu kontrklausimą. O kam taupyti? Atsakysite, juodai dienai? Ką tas reiškia? Jūs užsidedate sau programą, kad bus juoda diena? Tai jinai ir ateis, nes jūs sau pasakote, kad laukiate juodos dienos, kad kažkada bus blogai, bus sunku. Jei to siekiate, tada taupykite. Susikaupkite ne į taupymą, į kūrybą, į davimą. Jei eis rašytojas, tai tu rašyk, skleisk per visas priemones ir tau ateis tas materialumas, nes tu būsi tiek davęs. Ir tai turi daryti kiekvienas žmogus. Visatoje yra pusiausvyra: kuo daugiau duodi, tuo daugiau gauni. Žemiškas pavyzdys: dirbi penkias valandas, uždirbi vieną sumą, dirbi dešimt, uždirbi kitą. Tas pats visuose lygiuose. Kuo daugiau duodi, tuo daugiau gauni. Duodi gėrį, gauni gėrį, duodi blogį, gauni blogį. Tik noriu, kad teisingai suprastumėt, kad nepagalvotumėte, kad kuo daugiau arsi, tuo daugiau turėsi. Ne, reikia dirbti prasmingai, kad jūsų darbai ir veikla būtų prasminga. Tada per valandą galima uždirbti tiek, kiek kitas neuždirbs ir per mėnesį. Tai priklauso nuo to, kiek save išugdėte. Kodėl vieno žmogaus konsultacija gali kainuoti milijoną, o kito – dešimt litų. Todėl, kad jo požiūris yra daug daugiau aprėpiantis, jis daug daugiau duoda. Todėl reikia nustoti žiūrėti į kitus. Kitais jūs būti negalite. Duok Dieve būti 100 procentų savimi. Toks turėtų būti mūsų tikslas.
–Na, gyveni žmogus ir visko nutinka, va, ima ir atsiranda tai finansinė, tai moralinė skola. O kas yra skolos energetiniame lygmenyje?
–Visko pagrindas yra energetiniame lygmenyje, tai, kad mes jaučiamės skolingi. Imkime konkretų pavyzdį. Jei tu žmogui padedi vieną, kitą kartą žodžiu. Šią pagalbą labai sunku įvertinti. Pasižiūrėkime, kaip pas mus sunkiai skinasi kelią psichologai. Ir dabar neretas žmogus, apsilankęs pas psichologą stebisi, už ką jis taip brangiai sumokėjo, na, pakalbėjo, valandą – kitą. Tačiau mes net nesusimąstydami mokame už alkoholį, tabaką, vaistus…Tai problemų nesukelia. O už gerą, teisingą žodį, kuris gali nukreipti teisinga linkme, padėti susitaikyti su mykimu žmogumi, susirasti patinkantį darbą, suprasti, kodėl atsidūrėte vienoje ar kitoje situacijos, mokėti jau lyg ir nebereikia. Dabar daugelis žmonių suprato, kad darbas su savimi, dvasinis darbas yra vienas svarbiausių. Jis yra viso ko pagrindas. Todėl atsiranda žmonių, kurie dirba su savimi ir dalinasi savo patirtimi. Ir tokių žmonių daugės, nes dabar jų – labai mažai. Labai mažai tokių žmonių, kurie suvokia, kas vyksta ir gali kitiems padėti. Aš nekalbu apie tuos, kurie surado dar vieną biznio sritį. Yra įvairių žmonių, įvairių poreikių ir gerai, kad yra pasirinkimas. Renkatės jūs, ką pasirinksite, nuo to ir priklausys jūsų gyvenimas.
Taigi dešimt kartų žmogus jums nemokamai padėjo. Pirmą kartą sulaukę pagalbos sakote: o čia tai žmogus…Nieko nepaprašė. Tai ne toks, kur be pinigų nenueisi. Tikras dvasininkas, guru, jis negali imti pinigų. O klausimas, už ką jam gyventi? Ką valgyti? Maitintis Prana? Gerai būtų.
Tačiau koks absurdas. Iš pradžių apie tą žmogų, kuris už pagalbą neima pinigų, mes sakome, koks jis fainas, koks geras, bet kodėl apie jį nežino visas pasaulis? Užtat, kad jūs jam nepadedate. Jūs dėkojate jam, sakote, koks jis geras, kad padeda, o tuo pačiu sakote, jog aš nenoriu, kad pasaulis apie tave sužinotų. Nebūtinai atnešti jam milijoną, padėkite jam kitais būdais. Pagalba gali būti labai įvairi. Kodėl jam nepadedi? Priežasčių gali būti įvairių. Gal tai šykštumas, gal pavydas, gal kitos priežastys… Tačiau taip jūs sulaužote Visatos pusiausvyros principą. Atsiranda disbalansas ir per tai gaunate pamokas. Ir viena, ir kita pusė turi suvokti, kaip tai vyksta. Paprastai žmogus savo gyvenime dažniausiai vadovaujasi protu ir logika. Jam dešimt kartų kažkas padėjo, nieko nepaimdamas. Atrodo, labai puiku ir smagu, bet ar norite į jį kreiptis vienuoliktą kartą? Atsiranda nepatogumas. Kaip čia dabar aš vėl kreipsiuosi, nes jis man tiek sykių padėjo. Tačiau taip jūs savyje generuojate negatyvią energiją. Vietoj to, kad žmogui atsilyginti, nuoširdžiai jo paklausti, kaip galite atsidėkoti, jūs jam siunčiate neigiamą energiją ir pradedate tą žmogų blokuoti. Daug padėjęs žmogus pasitraukia iš jūsų gyvenimo.
Kas vyksta su žmogumi, kuris jums padėjo? Jis turi galimybę jumis manipuliuoti. Sąmoningai ar nesąmoningai, tai ne esmė. Kaip? O todėl, kad jam esate skolingi ir jam neatsilyginote. Yra skola. O skola yra negatyvi energija. Būkite sąžiningi. Ne visada išeina, bet riekia stengtis. Padėkite kitiems, bet jauskite tas energijas, kurios yra jumyse. Kaip aš jaučiuosi: paprašiau pagalbos ir jaučiuosi skolingas, padėjau ir save aukštinu? Nedarykite to, kalbėkitės su žmonėmis, klauskite, kaip galite atsidėkoti. Nustebsite, kaip viskas vyksta, kaip žmonės suvokia ir jums tereikėjo padaryti tik nedidelį žingsnelį.
Nėra smulkmenų, viskas yra labai svarbu. Iš savo gyvenimo išeliminuokite pinigus kaip tikslą. Pinigai – tik priemonė.
Parengė Genovaitė Paulikaitė