Prieš kelias dienas nuskambėjo žinia, jog sausio 19-osios naktį visas vanduo įgyja neįprastų galių. Tą pačia dieną Giruliuose įvyko akcija „Apkabinkime žemę“ ir„Laimingas vanduo“. Šios savanorystės tikslas – pagerbti vandenį, nes, kaip rašė Antuanas de Sent-Egziuperi, „Per maža pasakyti, kad tu reikalingas gyvybei – tu pats esi gyvybė”. Akciją surengė „UDUMBAROS“ dvasinio ugdymo centro vadovė Nijolė Gabija Wolmer ir VšĮ „Laimingas vanduo“.
Padėka vandeniui
„Tik atėjus į akcijos vietą jutosi džiaugsmas. Susikabinę už rankų, mes jutome vienas kito šilumą ir skleidžiamą džiaugsmą. Buvo gera būti kartu… Ir nors pūtė žvarbus žiemos vėjas, viena iš akcijos dalyvių, iš pagarbos susikabinimui rankomis, nusimovė pirštines. Jūros pakrantėje plaukiojo viena balta gulbė. „Kokia graži gulbė, bet ji nesutverta būti viena“, – pasakė viena akcijos dalyvė. Prasidėjus akcijai, gulbė kažkur nuplaukė, palikusi susirinkusiems įkvėpimą ieškoti daugiau rankų žemei apkabinti ir palaiminti vandenį. Džiugu buvo matyti, kaip paplūdimyje vaikščiojantys žmonės tapo mūsų bendražygiais, su kuriais dalinomės širdies šiluma. Vienos moters noras apkabinti žemę buvo toks stiprus, kad ji kojas sušlapusiai dukrytei patarė į tai nekreipti dėmesio ir apkabinti Žemelę. Su džiugia šypsena veiduose jos susikabino rankomis, įsijungdamos į akcijos dalyvių grandinę. Atsisveikindami jūrai padovanojome besišypsantį vandens lašelį, išdėliotą pakrantėje“, – įspūdžiais dalijasi akcijos dalyvė Aurelija.
Ši Giruliuose rengiama žemės apkabinimo akcija jau tapo tradicine. Būtent čia užsibaigia pakrančių valymo ir dėkingumo Žemei ir vandeniui VšĮ „Laimingas vanduo“ rengiamos akcijos. „Norime tęsti šią akciją tikėdami, kad Lietuvoje liks vis mažiau ežerų ir upių pakrančių, kurios iš nuostabaus gamtos kampelio virsta sąvartynu. Viliamės, kad gamta atsikvėps lengviau, tyriau, o mes prisiminsime, kas esame šioje žemėje…Mes – paprasti žmonės, savanoriai, kuriems rūpi gamta, jos tyrumas, – savo interneto svetainėje ir kitus šalies gyventojus kviečia akcijos iniciatoriai, nes prie šios akcijos prisidėti gali kiekvienas, nes šalia kiekvieno mūsų yra tvenkinys, ežeras, upė, pagaliau ir Baltijos jūra. – Jei myli gamtą, Tu taip pat gali prisidėti“.
VšĮ „laimingas vanduo nuo 2011 metų balandžio 16 dienos surengtos 177 akcijos, per kurias gamtos mylėtojai tarnauja žemei ir vandeniui. Susirinkę jie pirmiausia surenka šiukšles. Paskui visi eina prie vandens ir su juo bendrauja, sakydami paprastus žodžius, kuriuos daugelis sakome savo artimiesiems ir bičiuliams. Tik šįkart kreipiamės į vandenį: „Vanduo, atsiprašau tavęs“, „Vanduo, prašau man atleisti“, „Vanduo, aš myliu Tave“, „Vanduo, dėkoju Tau“.
Akcijos „Laimingas vanduo“ skiriamasis ženklas – pakrantėje iš kankorėžių, akmenukų ar kitų nežeidžiančių gamtos priemonių sudėlioja besijuokiantį vandens lašelį. Arba tiesiog jį išpiešia smėlyje. Tad vis aukščiau dienomis įkopianti saulė tegul primena kiekviena mylinčiam gamtą apie vandens telkinių pakrantes, laukiančias mūsų rūpesčio ir meilės.
„Prisijunk ir Tu. Būtinai!.. Tikiu, kad myli Žemę, kad myli švarą, tyrą vandenį. Palik po savęs besijuokiančio vandens lašelio simbolį. Padaryk tai kartu su vaikais… Tiesiog imkime ir apsivalykime. Su meile paskatinkime ir kitus nebedarkyti nuostabaus Žemės veido“, – ragina „Laimingo vandens“ iniciatoriai.
Kodėl vanduo?
Nes vanduo, kaip rašo akcijos iniciatoriai, yra tankiausias, gebantis perduoti informaciją, iš jo kilo gyvybė ir mūsų kūno didžioji dalis yra iš vandens. Jei mes išmoksime susitaikyti su vandeniu, apvalyti jį, išmoksime susitaikyti ir su gyvybe, su Žeme. Joks organizmas negali gyventi be vandens. Vandenynuose užsimezgė gyvybė ir jie iki šiol slepia nuo mūsų daug paslapčių – vandenynų dugnas ištyrinėtas mažiau nei artimasis kosmosas. Dėl vandens poveikio formavosi Žemės reljefas, jis nulemia klimatą bei orus. Žmonijos civilizacija yra labai glaudžiai susijusi su vandens elementu.
Seniausios žmonių gyvenvietės kūrėsi prie upių ir ežerų, vandens jėga ir garo varikliai paspartino civilizacijos plėtrą, šiuolaikinių technologijų laikais pramonei irgi būtini milžiniški vandens kiekiai. Be vandens neįsivaizduojame savo laisvalaikio ir poilsio. Tačiau mes drauge ir bijome vandens: cunamiai ar potvyniai gali per kelias valandas pridaryti daug žalos.
Vandens ištekliai Žemėje
Vanduo dengia daugiau kaip 70 proc. Žemės rutulio paviršiaus. Nors jo ištekliai yra milžiniški, gėlas vanduo tesudaro 3 proc., o du trečdaliai gėlo vandens atsargų yra įšalę ledynuose ir sniegynuose. Gerti tinkantis vanduo tesudaro 0,3 proc. visų Žemės vandens išteklių. Kas šeštas planetos žmogus neturi švaraus, tinkamo gerti vandens. 80 proc. ligų besivystančiose šalyse kyla dėl netinkamo vandens vartojimo. Dėl ligų, kurių vienintelė priežastis yra nešvarus geriamasis vanduo, kasdien miršta 6000 vaikų iki penkerių metų amžiaus. Mokslininkai paskaičiavo, kad 2050 m. pusei Žemės gyventojų tinkamas gerti gėlas vanduo gali tapti didele prabanga, ir jau dabar ieško tinkamų sprendimų.
Kur dingsta vanduo?
Vis daugiau jo suvartojama dėl augančio Žemės gyventojų skaičiaus, ekonomikos plėtros, klimato pokyčių. Net 70 proc. vandens sunaudojama žemės ūkyje laistymui. Nesuvokdami vandens svarbos, daug vandens paleidžiame vėjais ir užteršiame nesusimąstydami apie pasekmes: neužsukame čiaupo valydamiesi dantis, viešbučiuose kasdien keičiami ir skalbiami rankšluosčiai, laistomi stadionai ir golfo laukai (pvz., Ispanijoje vidutiniam golfo aikštynui kasmet sunaudojamas vandens kiekis, kuris patenkintų 12 tūkst. žmonių poreikį).
Minčių, jausmų ir žodžių poveikis vandeniui
Vis daugiau mokslininkų, tyrinėjančių gamtos reiškinius, pastebi, kad mintys, jausmai ir žodžiai daro poveikį. Ypač įspūdingai į tai atliepia vanduo. Daugelį metų Masaru Emoto tyrinėjo, kaip įvairios mintys, emocijos, ketinimai veikia vandenį. Jam kilo idėja nufotografuoti ledo ir sniego kristalus, t.y. sušalusį vandenį, ir iš kristalų formos spręsti apie poveikį vandeniui. Savo darbais jis įrodė, kad, veikiant vandenį geromis emocijomis, mintimis, susidarydavo gražūs, taisyklingų formų kristalai, o blogomis – neturintys jokios struktūros dariniai. Deformacija arba visiškas vandens kristalo struktūros suirimas – tai užteršto vandens įrodymas, o susiformavusio kristalo grožis rodo vandens švarą, jo gydantį poveikį.
Kadangi žmogaus organizme yra apie 70 proc. vandens, tai geras žodis, gera mintis (o ypač palaiminimas) turi tiesioginį poveikį fiziniam jo kūnui ir drauge savijautai bei mintims. M.Emoto nustatė, kad meilės ir dėkingumo jausmai bei mintys padėjo susiformuoti gražiausių formų kristalams. Vanduo ir jo kristalai įrodo, kad kai mūsų gyvenimas grindžiamas meile ir dėkingumu, mumyse ir aplinkoje gimsta gražiausi pavidalai ir struktūros, vyksta nuostabūs pokyčiai ir gijimas.
Parengė Genovaitė Paulikaitė