Tautiniai kostiumai yra šventiniai drabužiai, kuriuos žmonės dėvėjo XVIII ir XIX a. Kostiumai yra epochos liaudies, t. y. valstiečių, šventinių kostiumų versijos. Šie drabužiai yra išskirtiniai savo išvaizda ir dizainu. Nesunku suprasti, kodėl dizaineriai įkvėpimo ieško tautiniuose kostiumuose. Jie gražūs. Daugelis demonstruoja įspūdingus liaudies meno, rankų darbo ir naujovių pavyzdžius.
Susidomėjimas rankdarbiais vėl auga. Daugelis galvojančių įsigyti tautinį kostiumą nori jį pasigaminti patys. Tai vertinama kaip įdomus iššūkis, o naujų meistriškumo įgūdžių mokymasis teikia malonumą šiuolaikiniame pasaulyje, kitaip užpildytame skaitmeniniais dalykais. Sukomplektuotas kostiumas yra pagrindinis tikslas, tačiau pats kūrimo procesas yra svarbus. Proceso metu kūrėjas susipažįsta su tradicinių kostiumų kūrimu, praeities gyvenimo būdu, savarankiškumu, gyvenimo būdu, kai beveik visi reikalingi daiktai buvo gaminami namuose rankomis. Užsiimti rankdarbiais buvo savaime aišku ir jie buvo kiekvienos moters pagrindinių įgūdžių dalis. Rankdarbių įgūdžių namuose nebeįgyjama dažnai, vadovaujantis principu „nuo mamos iki dukros“.
Kostiumo kūrimas apima daugybę darbo metodų, tokių kaip audinių pynimas, nėrinių kūrimas, galvos apdangalų kūrimas. Daugelis darbo metodų nebėra naudojami gaminant šiuolaikinius drabužius, pavyzdžiui, susirenkant, siuvant storą frizo audinį, siuvant zomšą. Be tautinio kostiumo tradicijos šie įgūdžiai būtų išnykę.
Drabužių raštai taip pat labai skiriasi nuo šiuolaikinių drabužių. Kostiumų išmatavimai, laisvumas ir prigludimas skiriasi nuo XXI amžiaus drabužių. Liaudies aprangos forma išgaunama įvairiais kirpimais, klostėmis.
Anksčiau žmonės norėjo padaryti kostiumų medžiagas lengvesnes, o kartu siuvimo konstrukcijos ir raštai tapo labiau industrializuoti. Originaliuose liaudies kostiumuose panaudotos medžiagos leidžia panaudoti ir originalias siuvimo konstrukcijas. Medžiagos ir darbo metodai palaiko vienas kitą. Jei keičiamos medžiagos, reikia pakeisti ir daugybę kitų dalykų, todėl kiekviena kostiumo versija gali pernelyg skirtis nuo originalo.
Be tautinio kostiumo tradicijos darbo metodų, įdomu ir tai, ką kostiumas byloja apie savo epochą, tautinio kostiumo laiką. Tautinis kostiumas – tai ne tik kostiumas ar kostiumo kūrimo procesas, bet ir kūrėjas turi išmokti apsivilkti suknelę ir ją dėvėti, kokios dalys turi būti į kostiumą ir kodėl jos naudojamos.