2012 m. sausio 24 d. Šiaulių „Juventos“ mokyklos savanoriai, dalyvaujantys respublikiniame projekte „Tu ir aš – kartu mes galia“, susirinko į seminarą „Devyni žingsniai link savanorystės".
Projekto vadovė Genovaitė Paulikaitė vaikus, mokytojus pakvietė sustoti į ratą ir, pasveikinus su naujaisiais Drakono metais, palinkėti vienas kitam kažką gero ir malonaus.
Vėliau lektorė su vaikais diskutavo apie savanorystę: patarė pasirinkti įdomią veiklą (tai gali būti ir visai paprasti kasdieniški darbai, pvz.: sniego kasimas daugiabučio kieme) ir savame mieste ieškoti organizacijos/įstaigos, kur būtų galima ją atlikti. Ką savanoris gaus už atliktą darbą? Vidinį pasitenkinimą, naujų įgūdžių įgijimą, savo jėgų išbandymą bei savivertės išaugimą.
G.Paulikaitė savo žodžius iliustravo trumpais socialiniais filmukais apie savanorystę, pateikė pavyzdžius iš asmeninio gyvenimo.
Seminaro viešnia Neringa Augulienė pristatė dar vieną savanoriavimo galimybę – dalyvavimą akcijoje „Laimingas vanduo“. Ši akcija skirta apvalyti vandens telkinių pakrantėms, grąžinti nuo seno lietuviams būdingą pagarbą bei meilę gamtai – vandeniui ir žemei, atkurti tą artimą ryšį ir žinojimą, kuris kadaise buvo savaime suprantamas, jog žemė yra gyva ir vanduo gyvas.
Neringa kvietė vaikus su savo šeimomis, draugais, bendraminčiais atvykus prie vandens telkinių pirmiausia surinkti šiukšles (vidinė švara prasideda nuo išorinės), paskui išreikšti savo meilę ir dėkingumą vandeniui, atkuriant ryšį su juo paprastais žodžiais: „Atsiprašau. Prašau man atleisti. Dėkoju. Myliu.“ Galima ir kitaip: „ Kviečiu palaiminimą vandeniui. Kviečiu palaiminimą žemei. Kviečiu palaiminimą žmogui.“ Išvykstant, palikti besišypsantį vandens lašelį – kaip ženklą ir žinią, sudėliotą iš akmenėlių, kankorėžių ar gėlių.
Seminaro pabaigoje juventiečiai, besiruošiantys dalyvauti respublikinėje sveikatinimo akcijoje „1000 gervelių“, mokėsi lankstyti gervelės – sveikatos, vilties simbolio – origami (patikėkite, tai nėra lengva).
Artimiausi savanorių darbai – informacijos sklaida apie akciją, gervelių lankstymas, meninės programėlės ruošimas ir Onkologijos klinikų lankymas; pagalba Paramos šeimai centro vaikų grupei bei Šiaulių lopšelio – darželio „Pasaka“ ugdytiniams.
Jūratė Ančerevičiūtė
Neformaliojo švietimo ir pagalbos skyriaus vedėja